• Wywiad: Badanie cytologiczne - fakty i mity Wywiad: Badanie cytologiczne - fakty i mity

  Każdego roku wirus HPV zbiera w Polsce potężne żniwo. Z pewnością zastanawiałaś się czy rak szyjki macicy jakoś się objawia i jak się przed nim uchronić. Kiedy wykonać pierwszą cytologię, jak się do niej przygotować i na czym badanie polega? Z… Czytaj więcej »

 • Profilaktyka to zdrowie! Profilaktyka to zdrowie!

  W 2004 roku wraz z Pacjentami „po chorobie nowotworowej”, lekarzami oraz ludźmi dobrego serca, powołaliśmy Fundację „Wygrajmy Zdrowie” im. prof. Grzegorza Madeja. Od tamtej pory nie ustajemy w wysiłkach, aby podnosić świadomość społeczną dotyczącą… Czytaj więcej »

 • Dbamy o kobiety! Dbamy o kobiety!

  Firma Clarena od ponad 10 lat dba o kobiety. Na równi stawia piękno w każdym wieku i każdy typ urody. Czytaj więcej »

 • Czym jest profilaktyka? Czym jest profilaktyka?

  Profilaktyka to najtańsza a zarazem najskuteczniejsza metoda zapobiegania wielu chorobom, w tym również chorobom nowotworowym. Bardzo często czujemy się zdrowi zupełnie nie podejrzewając, że w naszym organiźmie rozwija się choroba. Czytaj więcej »

 • Piękna kobieta to przede wszystkim zdrowa kobieta… Piękna kobieta to przede wszystkim zdrowa kobieta…

  Wszystkie kobiety powinny zdawać sobie sprawę, że rak szyjki macicy może dotyczyć każdej z nas, bez względu na nasze pochodzenie, wykształcenie czy status materialny. Jesteśmy narażone na zakażenie wirusem HPV, który może wywołać raka szyjki macicy. Czytaj więcej »

 • „Optymizm – czy brak świadomości?” „Optymizm – czy brak świadomości?”

  Zbyt mało chyba jeszcze osób wie, że z powodu raka szyjki macicy, każdego dnia w Polsce umiera 5 Polek! Rozkład statystyczny tego smutnego zjawiska to 35 zgonów w ciągu tygodnia, ok. 140 w miesiącu, a w ciągu roku 1680. Jednocześnie Kobiety… Czytaj więcej »

 • Zapobiegaj zanim będzie za późno! Zapobiegaj zanim będzie za późno!

  Dbamy o zdrowie zazwyczaj dopiero wtedy, gdy zaczynamy zauważać symptomy schorzeń. Niestety przy nowotworach układu rodnego choroba we wczesnym stadium rozwija się bezobjawowo, jest ona spowodowana obecnością wirusa HPV, który powoli przekształca… Czytaj więcej »

 • Szanowne Panie! Szanowne Panie!

  Wiedza i świadomość w życiu człowieka odgrywają bardzo ważną rolę. Pozwalają na rozwój, podnoszą komfort życia. Czytaj więcej »

 • Badaj się! Badaj się!

  Rozpoczął się nowy rok-czas planów i wyznaczania nowych celów. My także chcemy zachęcić Państwa do podjęcia ważnego noworocznego postanowienia. Czytaj więcej »