Piękna kobieta to przede wszystkim zdrowa kobieta…

Wszystkie kobiety powinny zdawać sobie sprawę, że rak szyjki macicy może dotyczyć każdej z nas, bez względu na nasze pochodzenie, wykształcenie czy status materialny. Jesteśmy narażone na zakażenie wirusem HPV, który może wywołać raka szyjki macicy.

Piękna kobieta to przede wszystkim zdrowa kobieta…

Nie możemy jednak myśleć o chorobie w kategoriach strachu, rak szyjki macicy nie musi być wyrokiem. We wczesnym stadium choroby RSM nie powoduje dolegliwości bólowych, ani też innych objawów, dlatego tak ważne jest regularne przeprowadzanie badań cytologicznych, aby można było wykryć zmiany nowotworowe w stadium dającym szansę na całkowite wyleczenie.

Niestety, statystyki pokazują, że tylko co piąta Polka wykonuje regularnie badania cytologiczne, każdego tez roku na raka szyjki macicy umiera dwa tysiące kobiet w Polsce.

Takie kampanie jak Cytologia – chwila, która ratuje życie w każdym wieku mogą skutecznie zmniejszyć umieralność na raka szyjki macicy poprzez odpowiednią edukację i uświadamianie kobietom jak ważne są regularne wizyty u lekarzy ginekologów i przeprowadzanie badań profilaktycznych.

Jako przedstawiciel medycznej firmy Louis Widmer produkującej dermokosmetyki i leki dermatologiczne, która popularyzuje ideę zdrowia i urody kobiety pragnę dołączyć do grona propagatorów kampanii Cytologia–chwila, która ratuje życie w każdym wieku i wesprzeć ją z całego serca wraz z firmą Louis Widmer – bo piękna kobieta to przede wszystkim zdrowa kobieta…

Joanna Konarzewska- Król

Dyrektor Marketingu i PR Louis Widmer