Zapobiegaj zanim będzie za późno!

Dbamy o zdrowie zazwyczaj dopiero wtedy, gdy zaczynamy zauważać symptomy schorzeń. Niestety przy nowotworach układu rodnego choroba we wczesnym stadium rozwija się bezobjawowo, jest ona spowodowana obecnością wirusa HPV, który powoli przekształca komórki, a dopiero w zaawansowanym stadium zaczyna dawać pierwsze oznaki swojej obecności.

Zapobiegaj zanim będzie za późno!

Często się zdarza że zbyt późne wykrycie nowotworu, nie daje nam możliwości całkowitego wyleczenia, a w wielu przypadkach prowadzi do zgonu.

Choroba ta dotyka również młode kobiety przed 25 rokiem życia, właśnie dlatego tak ważna jest profilaktyka. Wystarczy wykonanie raz do roku badania cytologicznego, które pozwoli na wykrycie komórek rakowych we wczesnym stadium rozwoju, dając możliwość 100 procentowego wyleczenia.
Zarówno ja, jak i firma Genoscope która jest producentem preparatów prozdrowotnych, jesteśmy bardzo zaangażowani w akcję Cytologia-chwila, która ratuje życie w każdym wieku!.

Poprzez udział w tej akcji chcemy uświadomić, celowość prowadzenia badań profilaktycznych, nowotwór ten rozwija się powoli, nawet przez kilka lat, dając nam szansę na szybkie wykrycie.

Skorzystajmy więc ze wsparcia lekarzy i zadbajmy o zdrowie, póki jeszcze nie jest za późno.